שיח גלריה ומפגש עם ספר חדש


ס. יזהר: סיפור חיים, מאת פרופ' ניצה בן-ארי

חגיגת קריאה ומפגש בתערוכה

יום שישי 11.5 בשעה 11:00 (מספר המקומות מוגבל)

 

ס. יזהר היה ללא ספק אחד מגדולי הספרות העברית לדורותיה, ואבי הספרות הישראלית החדשה. סופר מאז שהיה בן 22, שעשה הפסקת כתיבה ספרותית מגיל ארבעים עד שבעים בערך, ואז חזר לכתיבה פוריה. חתן פרס ישראל ופרס א.מ.ת ופרסים יוקרתיים רבים אחרים.

יזהר סמילנסקי היה צבר, יליד רחובות, בן למשפחות חלוצים מן העליה הראשונה והשנייה, בוגר הסמינר למורים בירושלים, חבר בהגנה, קצין מודיעין בצה"ל במלחמת השחרור, חבר כנסת במשך 17 שנה, מורה, דוקטור בחינוך, פובליציסט, מצליף לאומי, ואיש מיוסר ומתלבט שאהב נשים רבות אך לא עזב את נעמי אשתו.

איך חיו יחדיו שני האנשים האלה, ס. יזהר ויזהר סמילנסקי? האם יש קשר גומלין משמעותי בין אירועי חייו של יזהר וכתביו? מדוע שפתו העשירה נחשבת לקשה כל כך ומבריחה קוראים מעליו? האם כתב משהו מצחיק או רק דברים קודרים ומטיפי מוסר? מדוע השתתק ומדוע חזר לכתיבת ספרות? בזאת עוסקת המונוגרפיה של פרופ' ניצה בן-ארי

ס. יזהר: סיפור חיים, שכרך ב' שלה הופיע לאחרונה. בן-ארי הייתה העורכת של ארבעת ספריו האחרונים של יזהר בהוצאת זמורה ביתן, ידידה שלו ובהמשך אף כלתו, וההיכרות הקרובה שלה עם יצירתו, איתו ועם בני המשפחה הניבה את הספר.

נדבר על הסופר, על המונוגרפיה, על טבע האמן וקשייו ואולי נשרבב מילה על הביקורת. נשלב קטעי קריאה של ישראל סמילנסקי ושל קבוצת התיאטרון של רות קנר, כל זאת על הרקע תערוכת "המפה - לקרוא בין הקווים".

 

האירוע בהשתתפות: פרופ' ניצה בן-ארי, אריאנה מלמד, משה סקאל, ישראל סמילנסקי, אביעד קליינברג, ורדה רזיאל ז'קונט וקבוצת תיאטרון רות קנר.

 

בשעה 10:00 סיור מודרך בתערוכה - המפה, לקרוא בין הקווים

 

לרכישת כרטיסים לחץ כאן