חגיגות ה-70 לסוף שנת הלימודים!


טבע, מפה ומשחק ישראלי

לקראת סיומה של שנת הלימודים, אנו שמחים להציג בפניכם פעילויות בתערוכות ותצוגות המוזיאון, המותאמות למגוון גילאים:

 

טבע עולמי, טבע מקומי  

עד אוקטובר 2018

התערוכה החשובה והיוקרתית מסוגה בעולם, המתקיימת זו הפעם ה 52- ביוזמת מוזיאון

הטבע בלונדון ו- BBC   כוללת כמאה תמונות שנבחרו בתחרות בינלאומית. התערוכה מציגה מבחר מרהיב של רגעי חיים, פעולה והישרדות בעולם החי. במסגרתה המוזיאון מקיים, זאת הפעם הרביעית, תחרות בין טובי צלמי הטבע בישראל. תמונות הזוכים יוצגו לצד התערוכה הבין-לאומית.

 

בעלי החיים שסביבנו כיתות גן-א'

בעלי החיים מלווים את האדם בחיי היום יום כבר מהעת העתיקה. האדם ביית אותם למטרותיו: עבודה, לבוש, מזון ואף שעשוע. הוא השתמש בהם בפולחן הדתי ואף הנציח אותם באומנות. הצטרפו למשחק שכולו הרפתקאות, חידות ותגליות בעקבות הפלא שבפרא, חיפוש חיות במקומות מפתיעים בתצוגות המוזיאון השונות ובתערוכה "טבע מקומי, טבע עולמי 2018". הפעילות תתבצע בהתאמה לקבוצות הגיל השונות, ותיחתם בסדנת יצירה מחומר.

 

חי ברשת- פעילות דיגיטלית באמצעות טאבלטים כיתות ד'-ו'

פעילות דיגיטלית מהנה בתערוכה "טבע מקומי. טבע עולמי 2016" ובביתן קדמן למטבעות. היכרות עם בעלי-חיים בסביבתם הטבעית ועם השימוש שעשה האדם בדמותם במטבעות העת העתיקה.

 

 

המפה - לקרוא בין הקווים

עד 30 באוקטובר 2018

תערוכת המפה מציגה עשרות יצירות אמנות של אמנים ישראליים מהשורה הראשונה המעניקים פרשנות מקורית, בועטת, צבעונית וייחודית למפה הישראלית, על הנופים, הסמליות, הריחות והתחושות שהיא מעוררת בנו.

 

אנחנו על המפה כיתות ה'-ט'

למה משמשות מפות וכיצד משתמשים בהן? מה תפקידן ועד כמה הן מייצגות נאמנה את המציאות? מה עומד מאחורי הסימונים על המפה וכיצד ניתן לקרוא, להבין ולפרש אותם? בפעילות חקר מאתגרת  בתערוכה "המפה -לקרוא בין הקווים" ננסה להשיב לשאלות אלה ורבות אחרות, נלמד כיצד קוראים מפות וכיצד ניתן להביע באמצעותן רעיונות, ביקורת, עמדות ודעות.  במשחק מהנה ברחבי המוזיאון נתנסה בניווט באמצעות מפה ובסדנת יצירה נעצב בעצמנו את המפה שלנו.

 

בשביל הזהות כיתות ז'-יב'

מפה איננה רק ייצוג של שטח בעל קווי מתאר מוגדרים, נקודות ציון ידועות וטופוגרפיה מסוימת. מפה היא דגם, היא תבנית נוף מולדת, היא מהדהדת מראות נוף, ריחות, טעמים וזיכרונות, עד שהיא הופכת למסמן של זהות ושייכות שבכוחו לחולל חיבור רגשי עמוק. בהדרכה ופעילות בתערוכה "המפה - לקרוא בין הקווים", נחשוף את הכוחות הפועלים מאחורי שרטוט מפות ארץ ישראל ומדינת ישראל, נפענח את הסמלים והדימויים המייצגים את ישראל ואת  "הישראליות" בשלל יצירות אמנות המוצגות בתערוכה. בביתן לאתנוגרפיה ולפולקלור נעמוד על ייצוגהּ של ארץ ישראל כמושא לכמיהה ולגעגוע. לבסוף, ננסה לשרטט בעצמנו את מפת הגבולות המעודכנת של הזהות הישראלית האישית שלנו.

 

 

סובב מוז"א - לשחק בין אוצרות המוזיאון כיתות ה'-ו'

בואו לגלות את המוזיאון עם הסמארטפון!

משחק דיגיטלי תחרותי, מהנה וראשון מסוגו.

מוז"א מציג פעילות אינטראקטיבית ייחודית ומקורית להיכרות עם המוזיאון, על-פי תחומי העניין שלכם ובמסלול שאתם בוחרים.

המשחק משלב פעילות רצופת חידות, משימות, אתגרי חיפוש והתבוננות עם קבלת החלטות, מהירות וחשיבה יצירתית.

בואו לחשוף את סודותיהם של עשרות מוצגים ברחבי המוזיאון, להכיר את הסיפורים המסתתרים מאחוריהם וליהנות מנופים ועולמות עתיקים-  והכול באמצעות הסמארטפון שלכם!

* מחייב שימוש במכשירי הטלפון של התלמידים.

* פעילות הדורשת גלישה סלולארית במכשיר הנייד.

* פעילות המתאימה לכל מספר משתתפים.

 

 

לפרטים והזמנות:

הדס להט שקד, רכזת שיווק חינוכי, 03-7455725 hadasl@eretzmuseum.org.il

או בטל': 03-7455710, 037455720, 03-7455774

אגף החינוך בפייסבוק: אגף החינוך במוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב